Kraujo vėžys ir kanabinoidai

Ženkli receptorių CB1 ir CB2 ekspresija stebima ir ne Hodžkino limfomos vėžinėse B tipo ląstelėse. Eksperimentais su pelėmis nustatyta, kad ∆9-THC sumažina šių ląstelių gyvybingumą per metabolinių procesų slopinimą ir paskatina apoptozę. Apoptozės procesuose svarbiausias vaidmuo tenka komponentams R(+)-metanandamidui ir WIN-55,212-2. Taip pat kanabinoidai svarbūs ir šio tipo vėžinių ląstelių paraptozės procesuose (paraptozė – užprogramuota ląstelės žūtis, kuriai nebūdingi apoptozės mechanizmai, pvz., ląstelės branduolio fragmentacija).

Nustatyta, kad genas IL-12 dalyvauja mechanizmuose transformuojant skydliaukės audinio epitelio ląsteles į ARO vėžines. CB2 agonistas JWH-133 ir CB1/CB2 agonistas WIN-55,212-2 sukelia ARO ir ARO/IL-12 ląstelių apoptozę.

  1. Cencioni MT, Chiurchiu V, Catanzaro G, Borsellino G, Bernardi G, Battistini L and Maccarrone M. Anandamide suppresses proliferation and cytokine release from primary human T-lymphocytes mainly via CB2 receptors. PLoS One 2010;5(1):e8688.
  2. Chakravarti B, Ravi J, Ganju RK. Cannabinoids as therapeutic agents in cancer: current status and future implications. Oncotarget 2014;5(15):5852-72.

Komentarai yra išjungti.

Krepšelis Produktas pašalintas Atkurti
  • Nėra produktų krepšelyje